TESLİMAT
 
https://www.mevy.com.tr' da vermiş olduğunuz siparişleriniz kayıtlı teslimat adresinize sipariş onayından sonra hemen teslim,elbise,üst giyim,alt giyim kategorisinde olan modeller 2 iş günü içerisinde size gönderilmek üzere anlaşmalı mng kargo firmasına teslim edilecektir. 

(Ön Sipariş olarak satın aldığınız ürünler  10-15 iş günü içerisinde size gönderilmek üzere kargo firmasına teslim edilecektir.)

 

DEĞİŞİM - İADE

 

Ürünlerde Değişim-İade Süresi Ne Kadar ?

 

www.mevy.com.tr adresinden Hemen Teslim kategorisinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış olması şartıyla değişim ve iade süresi teslim tarihinden itibaren 1 iş günüdür.

 

"Ön Sipariş" Kategorisinde İade ya da Değişim Var Mı? ?

 

"Ön Sipariş" kategorimizden satın aldığınız ürünler siparişiniz üzerine hazırlanıp ithal edilmekte ve ne yazık ki iade yapılmamaktadır. Ancak başka model veya beden ile değişim yapılabilmektedir. Lütfen siparişlerinizi bu durumu göz önünde bulundurarak veriniz. Aksi takdirde satış sözleşmemizi kabul etmiş sayılacaksınız.

Ürün, orijinal kutusu/ambalajı ve etiketi ile birlikte geri gönderilmelidir. (Lekeli, yırtılmış, sökülmüş,fermuarı müşteriden kaynaklı zorlama sebebiyle bozulmuş, üzerine herhangi bir koku sinmiş ürünlerin değişim ve iadesi kabul edilmemektedir.) 

 

Değişim İşlemini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

 

1- Değişim talebinizi whatsapp hattımız olan 0542 540 63 89 nolu numaraya iletmeniz gerekmektedir.

2- En kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacak ve adres bilgilerimiz iletilecektir. 

3- 1 iş günü içerisinde değişimini yapmak istediğiniz ürün/ürünleri faturası ile beraber size iletmiş olduğumuz adrese kargo ücreti size ait olacak şekilde kargolamanız gerekmektedir.

4- Değişim kargosu tarafımıza ulaştığında kontrolleri yapıldıktan sonra size bilgi verilecektir, yeni ürününüz hazırlanıp size gönderilecektir.

5- Değişimde kargo ücreti satıştaki ürün fiyatlandırma politikamız gereği kesinlikle müşterilerimize aittir. Karşı ödemeli gönderilen kargolar, kabul edilmemektedir.

 

"İndirimli Ürünler" Kategorisinde İade yada Değişim Var Mı?

 

"İndirimli Ürünler" kategorimizden satın aldığınız ürünlerde iade ve değişim yapılmamaktadır. Lütfen siparişlerinizi bu durumu göz önünde bulundurarak veriniz. Aksi takdirde satış sözleşmemizi kabul etmiş sayılacaksınız.

 

Değişim İşleminde Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

 

1- Satın alınmış ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa ayıplı/defolu/yanlış ürünü bizim adresimize gönderirken anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını kullanırsanız kargo ücretini biz karşılıyoruz. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda kargo ücretini karşılamamaktayız.

2- Ayıplı/Defolu/Yanlış olmayan ürünlerin değişim işlemlerinde tarafımıza gönderirken kargo ücretini siz karşılıyorsunuz, ürün değişim işleminden sonra size gönderilen yeni ürününüzün kargo ücreti tarafınıza yansıtılmaktadır.

3- Değişimine karar verdiğiniz ürününüzü tarafımıza gönderirken kargo ücretleri sizin tarafınızdan karşılanmaktadır. Yeni ürününüzü size gönderirken Kargo Ücreti Tarafınıza yansıtılacaktır.

4- İndirimli ürünlerde değişim ve iade KESİNLİKLE YOKTUR.

 

İPTAL & İADE

 

Siparişim ayıplı/defolu/yanlış gönderilmiş ne yapmalıyım?

 

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda "Durum Tespit Tutanağı" hazırlatın.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve "Durum Tespit Tutanağı" hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte hasarlı ürünü adresimize gönderdiğinizde ürün değişim ya da iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

 

Ürün İadesi yaptığımda ödediğim tutar bana nasıl iade edilecek?

 

Ürün iadesi yaptığınız zaman, ürün incelemeden kabul onayı aldıktan sonra, ödeme şeklinize sadık kalınarak paranız iade yapılmaktadır.

- Ödemenizi kredi kartıyla gerçekleştirdiyseniz ,taksitli işlemleriniz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz tek çekim olarak 7 iş günü içerisinde kartınıza iade edilir.

- Ödemenizi debit kart ile gerçekleştirdiyseniz, tek çekim olan işleminiz banka hesabınıza havale /eft yoluyla 7 iş günü içerisinde iade edilir.

- Ödemenizi sanal kart ile gerçekleştirdiyseniz , tek çekim işleminiz kartınıza 7 iş günü içerisinde iade edilir.

-İade ve değişimde kargo ücreti gidiş ve geliş olarak alıcıya aittir. Anlaşmalı kargolarımız ile gönderim sağlayabilirsiniz.

-Karşı ödemeli gönderdiğiniz kargolarınız içeride ki bakiyenizden düşülecektir.

 

* DEĞİŞİM İŞLEMLERİNDE FATURA İBRAZI ZORUNLUDUR.

 

* DEĞİŞİM VE İADE İŞLEMLERİNDE ANLAŞMALI KARGO FİRMAMIZ MNG KARGO İLE GÖNDERİM YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR. DİĞER KARGO FİRMALARI İLE GÖNDERİLEN GÖNDERİLERİN KARGO ÜCRETLERİ FİRMAMIZ TARAFINDAN KARŞILANMAMAKTADIR.

 

* İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDE DEĞİŞİM BULUNMAMAKTADIR.

 

MEVY internet sitesi olan www.mevy.com.tr online mağazamızdan yapmış olduğunuz siparişlerde yukarıdaki şartlar yerine getirildiği halde değişim ve iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

Çerez Kullanımı